OGÓLNOPOLSKI SUKCES LENY PASZEK Z RZESZOWSKIEGO DOMU KULTURY FILIA STAROMIEŚCIE

Lena Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście zdobyła I miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Dębica Open Festival 2019”. Wydarzenie odbyło się w dniu 31 maja 2019 roku w Domu Kultury „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

„Dębica Open Festival” to wydarzenie organizowane od 2010 roku, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w mieście. Za jego pośrednictwem, organizatorzy starają się każdego roku promować i wspierać młode talenty z całej Polski. Za realizację wydarzenia odpowiadają: szkoła śpiewu Vocal Studio, Natural Voice Perfection Institute, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Towarzystwo Przyjaźni i Współpracy Polsko-Belgijskiej Dębica-Puurs „Serce za serce”.

Do tegorocznej edycji „Dębica Open Festival” zgłosiło się blisko 70 uczestników, a konkursowe Jury zakwalifikowało do ścisłego finału 21 wokalistów. Wśród nich znalazła się 12-letnia Lena Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście, której opiekunem artystycznym jest Dominika Kindrat. Młoda artystka została doceniona za warsztat oraz ciekawą interpretację, w wyniku czego wywalczyła I miejsce w I kategorii wiekowej 10-12 lat.

Archiwa