13 ORAZ 21 LISTOPADA 2023 – OTWARTE WARSZTATY TAŃCA I ŚPIEWU LUDOWEGO

Każdy kraj ma swoją własną muzykę ludową. Ba… ! Nawet każdy region! Czy wiesz, że Rzeszów i jego okolice należą do jednych z najbardziej rozśpiewanych regionów Polski? O bogactwie kulturowym świadczą, chociażby liczne zapiski nutowe i tekstowe, opisy układów tanecznych, ale też zachowane rodzinne fotografie ukazujące piękno ówczesnego ubioru.

Nie da się też ukryć, że na to nasze muzyczne bogactwo niemały wpływ miało właśnie Staromieście, w którym to niegdyś działał między innymi chór, amatorski teatr oraz orkiestra! To właśnie tutaj tworzył Jan Robak – animator kultury, zbieracz folkloru, autor słynnej opery ludowej „Staromieszczanie spod Rzeszowa”. I to właśnie jego pamięci dedykowany jest projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia „Jan Robak – staromiejski Oskar Kolberg – 125 Rocznica Urodzin”.  Jednym z działań, realizowanych w ramach projektu są ludowe warsztaty taneczne oraz wokalne.

Dlatego jeśli chcesz poznać, choć w kilku procentach tą naszą, rodzimą kulturę weź udział  w warsztatach tańca i śpiewu ludowego organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia w Rzeszowie:

  • 13 listopada 2023 r., godzina 17:00-19:00 – otwarte warsztaty taneczne
  • 21 listopada 2023 r., godzina 18:00-20:00 – otwarte warsztaty śpiewu ludowego

Warsztaty zostaną zrealizowane w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście im. Jana Robaka (ul. Staromiejska 43a).

Warsztaty mają charakter otwarty, bez ograniczenia wiekowego. Jedynie ogranicza nas liczba miejsc- dlatego zapisz się już dzisiaj! Zapisy telefoniczne: 515 409 262 (pn-pt, 10:00-16:00).

Zapraszamy!

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia w Rzeszowie

Partnerzy zadania: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Rzeszowski Dom Kultury, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Rzeszowie, Archiwum Państwowe w Rzeszowie